Usuwanie rdzy z samochodu – jak pozbyć się ognisk korozji raz na zawsze?

Usuwanie nalotu rdzy z samochodu jest możliwe na wiele sposobów. Możesz zdecydować się na wykorzystanie substancji dostępnych w każdym domu, profesjonalnych preparatów odrdzewiających oraz usług wykwalifikowanych specjalistów w zakresie usuwania rdzy z samochodu. Cena pozbycia się zardzewiałych elementów z auta jest uzależniona od stopnia skorodowania, a także obszaru, który został zniszczony przez rdzę. Sprawdź nasz krótki poradnik i dowiedz się, ile kosztuje usuwanie rdzy z samochodu oraz jak się jej pozbyć domowymi sposobami.

Ogniska korozji w samochodzie – gdzie się pojawia rdza?

Korozja to zupełnie naturalny proces chemiczny, którego nie da się całkowicie zatrzymać. Jako właściciel pojazdu możesz jedynie zadbać o to, aby rdzawe naloty pojawiały się rzadziej. Usuwanie rdzy z samochodu najczęściej jest konieczne w przypadku takich elementów, jak:

  • usuwanie rdzy z drzwi (szczególnie okolice klamek oraz dolnych listew dekoracyjnych),
  • usuwanie rdzy z nadkola,
  • usuwanie rdzy z progów,
  • usuwanie rdzy z klapy bagażnika,
  • usuwanie rdzy z okolic przednich lamp,
  • usuwanie rdzy z dachu,
  • usuwanie rdzy z elementy podwozia, np. wahacze i inne podzespoły mechaniczne narażone na oddziaływanie wody, soli, błota i wielu niekorzystnych czynników.

Najpowszechniejszą metodą na usuwanie rdzy z samochodu jest mechaniczna neutralizacja problemu. Polega na użyciu ścierniwa, np. szlifierki lub papieru ściernego. To jednak mocno inwazyjny sposób, który powoduje konieczność szpachlowania i lakierowania naprawionych elementów.

Usuwanie rdzy z samochodu – najskuteczniejsze metody walki z rdzawym nalotem

Masz samochód osobowy, który lata świetności ma już za sobą, ale zależy Ci na utrzymaniu go w jak najlepszym stanie? W takim razie wypróbuj kilka domowych sposobów na usuwanie rdzy z samochodu. Cena w tym przypadku wyniesie Cię maksymalnie kilkadziesiąt złotych, a efekty mogą być zadowalające. Kilka sprawdzonych, domowych metod na usuwanie nalotu rdzy z samochodu to:

  • Roztwór octu – wystarczy nasączyć zardzewiały element octem, poczekać na rozpuszczenie rdzy, a pozostałe naloty usunąć drucianą szczotką. To inwazyjna metoda, która generuje konieczność pomalowania elementu.
  • Coca-Cola – związki chemiczne zawarte w tej substancji doskonale rozpuszczają rdzę. Tę metodę możesz wykorzystać do czyszczenia, np. tarcz hamulcowych i zacisków. Zanurz je w Coca-Coli na całą noc, a rano będą jak nowe.
  • Soda oczyszczona – przygotowany roztwór trzeba nanieść na zardzewiały element, a następnie pocierać dynamicznie szczotką z szorstką powierzchnią. Taka praca jest dość czasochłonna, ale pozwala na skuteczne usuwanie rdzy z samochodu.

Kiedy domowe sposoby nie działają, możesz wykorzystać preparaty do usuwania rdzy z samochodu lub zdecydować się na usługi zewnętrznej firmy, np. w ramach laserowego oczyszczania powierzchni. Zawsze wtedy, kiedy środki antykorozyjne nie przynoszą zadowalających efektów, warto skontaktować się z profesjonalistami i usunąć nalot rdzy z samochodu z użyciem bezpiecznej, bezinwazyjnej i skutecznej metody laserowej.

Ile kosztuje usuwanie rdzy z samochodu?

Niestety nie da się określić jednoznacznie, ile kosztuje usuwanie rdzy z samochodu. Całkowite koszty są zależne od powierzchni obszaru dotkniętego rdzą, poziomu uszkodzeń oraz ceny zakupu preparatów chemicznych lub usługi laserowego oczyszczania (w tym przypadku cena sięga do 450 złotych za roboczogodzinę).

Similar Posts