Laserowe czyszczenie metalu

Usługi laserowego czyszczenia metalu to podstawowa oferta naszej firmy. W Madlaser stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług, skuteczność oraz wykorzystanie profesjonalnego sprzętu. Chcesz oddać stalowe elementy do czyszczenia za zabrudzeń, korozji lub przebarwień? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że czyszczenie laserowe metalu to dobry pomysł!

Czyszczenie laserowe metalu to proces, który pozwala na ekspresowe odrdzewianie metalu. Warto jednak dodać, że wiązka lasera generowana przez nowoczesny sprzęt nadaje się także do oczyszczania innych materiałów, jak np. szkło, drewno, tworzywa sztuczne czy nawet kamień. Można powiedzieć, że laserowe czyszczenie metalu to usługi, które doskonale sprawdzają się w przypadku wyjątkowo wrażliwych na uszkodzenia powierzchni, a także tych, których oczyszczenie wymagałoby użycia mocno inwazyjnego ścierniwa.

Laserowe czyszczenie metalu – na czym polega?

Proces, jakim jest czyszczenie laserowe metalu, wykorzystuje zjawisko ablacji laserowej. W trakcie usuwania zanieczyszczeń powierzchni metalowych z użyciem wiązki lasera wykorzystujemy, strumień jest wysyłany w krótkich impulsach o naprawdę wysokiej wartości energetycznej. Energia lasera zderza się z powierzchnią, która jest poddawana laserowemu oczyszczaniu.

Laserowe czyszczenie metalu odbywa się metodą bezkontaktową, co oznacza, że żaden rodzaj ścierniwa nie ma styku z czyszczoną powierzchnia. Dzięki temu jesteśmy w stanie bezpiecznie oczyścić nawet wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia bloki silnika. Strumień lasera jest wyjątkowo precyzyjny, a dodatkowo możemy dopasować jego moc, szerokość oraz głębokość oddziaływania do potrzeb danego materiału. 

W trakcie oczyszczania laserowego metalu ma miejsce też proces sublimacji, czyli odparowywanie zanieczyszczeń poprzez zmianę ich stanu ze stałego na lotny. Finalnie zanieczyszczenia są odsysane przez odciąg, który jest zespolony z laserem.

Uwaga! Jesteśmy w stanie kontrolować proces laserowego czyszczenia metalu z dokładnością do kilku mikrometrów!

Czyszczenie laserowe metalu – cena usługi Madlaser

Zastanawiasz się, ile kosztuje czyszczenie laserowe metalu? Cena usług w naszej firmie Madlaser zaczyna się od 450 złotych za roboczogodzinę strumieniem laserowym. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie jeszcze przed rozpoczęciem pracy, dzięki czemu klienci mogą odpowiednio wcześnie przygotować się na wydatek związany z laserowym czyszczeniem metalu.

Co można usunąć laserem? Czyszczenie laserowe metalu w praktyce

W ramach usługi laserowego czyszczenia metalu możemy usunąć takie zanieczyszczenia, jak:

  • zabrudzenia,
  • zatłuszczenia,
  • korozja, wżery i utleniony metal,
  • przebarwienia,
  • naloty, sadze, zadymienia,
  • stare farby i napisy w postaci graffiti.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu, aby skorzystać z usług oczyszczania laserowego metalu i zyskać idealnie czystą powierzchnię – nawet tę nieregularną. Z Madlaser nie musisz martwić się o to, że laser będzie ingerować w strukturę metalu – to w 100% bezpieczna metoda oczyszczania.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami !

Wykonanie: Kłosowski Studio

Projektowanie Graficzne i tworzenie stron internetowych