Śrutowanie

Czysta i równa powierzchnia to warunek konieczny prawidłowej eksploatacji oraz przeprowadzenia procesów malowania i galwanizacji powierzchni, a także uzyskania trwałych połączeń spawanych czy klejonych. W celu oczyszczenia powierzchni elementów metalowych coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne techniki laserowe, które stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań na rynku. Ich zastosowanie pozwala na bezkontaktowe i bezpieczne pozbycie się zabrudzeń, rdzy, warstw tlenków oraz warstw ochronnych z różnego rodzaju powierzchni.

Śrutowanie w MADLASER

Firma MADLASER zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem za pomocą techniki laserowej. Wśród wykorzystywanych przez Nas metod można wyróżnić m.in. śrutowanie, czyli obróbkę strumieniowo-ścierną pozwalającą na oczyszczenia elementów stalowych za pomocą materiałów o wysokich parametrach ściernych. Proces realizacji czyszczenia przy zastosowaniu procesu śrutowania polega na wytwarzaniu przy pomocy sprężonego powietrza lub siły odśrodkowej turbiny, strumienia ścierniwa, który wystrzeliwany jest w postaci silnych strumieni na powierzchnię elementu. W efekcie generowana siła wystrzału niszczy warstwę powierzchniową obrabianego materiału, co pozwala na odsłonienie czystej warstwy znajdującej się pod spodem.

Śrutowanie - jak wpływa na metal?

Śrutowanie to inwazyjny proces, który stosowany jest w wielu procesach produkcyjnych w celu oczyszczenia powierzchni rożnego rodzaju elementów – jego zastosowanie pzowala na usunięcie rdzy, zabrudzeń, tlenków i innych zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni obrabianych detali. Realizacja procesu śrutowania, przekłada się więc na zapewnienie dobrego wyglądu zewnętrznego metali, a także wzmocnienie ich struktury wewnętrznej oraz uszlachetnianie oczyszczanej powierzchni. W związku z tym, elementy poddawane piaskowaniu charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością oraz gwarantują zapewnienie wyższych właściwości eksploatacyjnych.

Śrutowanie w MADLASER - dlaczego warto?

Zdecydowanie się na usługę śrutowania realizowaną przez firmę MADLASER pozwala na efektywne oczyszczenie powierzchni dostarczonych elementów z rożnego rodzaju zabrudzeń i występujących zanieczyszczeń. Realizacja tego procesu przez Naszych specjalistów przy zastosowaniu nowoczesnego, wysokiej jakości sprzętu daje gwarancje zadowolenia i pozwala uzyskanie szeregu korzyści. Do najważniejszych zalet, jakie niesie za sobą śrutowanie w MADLASER możemy zaliczyć aspekty, takie jak:

  • Poprawa estetyki obrabianych elementów.
  • Zapewnienie wyższych parametrów technicznych obrabianych elementów.
  • Wysoka precyzja i powtarzalność realizowanych procesów.
  • Realizacja procesu śrutowania przy zastosowaniu technologii laserowej pozwala na realizacje procesu z dużą wydajnością i przy zapewnieniu szybszych cyklów pracy.
  • Możliwość stosowania śrutowania do czyszczenie różnego rodzaju metalowych detali.
  • Czystość podczas realizowanej obróbki. Technologie laserowe sprawiają, że nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych materiałów ściernych czy czyszczących, których utylizacja wiązałaby się z dodatkowymi kosztami. Usunięte warstwy materiału są na bieżąco odciągane.
  • Mobilność.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa osoby obsługującej proces.

Zastosowanie śrutowania – gdzie jest wykorzystywane?

Proces śrutowania realizowany przez MADLASER to technologia, która z powodzeniem wykorzystywana jest w wielu zastosowaniach w obrębie przemysłu. Śrutowanie najczęściej wykorzystywane jest do w celu oczyszczenia powierzchni metalowych – nadaje on im lekkiej chropowatości i zwiększa przyczepność powierzchni, dzięki czemu stanowią one idealną bazę do dalszego malowania czy pokrywania ich powłokami ochronnymi.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami !

Wykonanie: Kłosowski Studio

Projektowanie Graficzne i tworzenie stron internetowych