Czyszczenie karoserii

Każdy kierowca pragnie zadbać o karoserię pojazdu. Auto jest naszą wizytówką, dlatego chętnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania. Na uznanie zasługują usługi czyszczenia laserem, które dają pożądane efekty. Karoseria dzięki temu jest doprowadzona do oryginalnej formy. Obecnie stosuje się wiele mechanicznych i chemicznych metod usuwania lakierniczych powłok. Wiele technologii ma szereg ograniczeń, dlatego warto rozważyć wykorzystanie promieniowania laserowego. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością na rynku i jest chętnie wykorzystywane w przemyśle. 

Czyszczenie laserowe karoserii

Laserowe czyszczenie w tym wypadku wykorzystuje zjawisko ablacji laserowej. Polega ono na odparowaniu wierzchnich cząstek materiału. Wiązka laserowa to specjalne światło, które ma swoje właściwości. Fotony emitowane przez laserowe źródło poruszają się w jednym kierunku i mają taką samą długość. To pozwala na dokładne ukierunkowanie energii, jaka jest emitowana przez źródło lasera na obrabiany materiał. Impulsy laserowe od razu przekazują energię na karoserię, która wystarcza do przekroczenia wartości krytycznej (próg ablacyjny). W efekcie dochodzi do rozerwania połączeń pomiędzy atomami materiału i oderwania ich z powierzchni. Warto zauważyć, że to zjawisko jest nazywane ablacją laserową. Występuje wtedy, gry materiał przechodzi bezpośrednio ze stałego stanu w stan gazowy, z pominięciem ciekłej fazy.

Usługi czyszczenia karoserii

Nasza technologia nie wykorzystuje w pracy żadnych środków chemicznych, jest w pełni ekologiczna. Podczas pracy z laserem nie produkujemy żadnych odpadów, które mogły by szkodzić środowisku.

Kolejną zaletą technologii laserowej są wyniki efektywności czyszczenia w bardzo krótkim czasie – laserem jesteśmy w stanie osiągnąć maximum dokładności i precyzyjności . Mimo swojej ogromnej mocy zużywalność energii jest niewielka (porównywalna z poborem prądu przez czajnik).

 Czystość w miejscu pracy to na pewno kolejny argument który przekonuje do tego aby skorzystać z naszych usług -jednym z najważniejszych argumentów, który przemawia za użyciem naszej technologii jest zredukowanie ryzyka uszkodzenia czyszczonego materiału praktycznie do zera co sprawia, że nasza technologia jest w 99,9% bezpieczna. Szczególnie, kiedy do czynienia mamy z zabytkowymi elementami. 

Podsumowując – jeżeli zależy Ci na profesjonalnym podejściu do klienta, niesamowitych efektach uzyskanych w bezpieczny sposób, a do tego chcesz zadbać o środowisko skontaktuj się z nami, gwarantujemy najwyższą jakość.

Technologia czyszczenia laserowego

Technologia laserowego czyszczenia karoserii jest nie tylko dokładna i skuteczna, lecz także ekologiczna. Coraz częściej jest wybierana zamiast tradycyjnych metod czyszczenia. Duża parametryzacja urządzenia laserowego sprawia, że ma ono wszechstronne zastosowanie. Bezinwazyjnie czyści powierzchnię, spełniając oczekiwania każdego odbiorcy. Co ciekawe, metoda tego typu może być stosowana do:

  • usuwania rdzy,
  • usuwania tłuszczu,
  • usuwania powłok lakierniczych,
  • usuwania pyłów z podłoży aluminiowych, stalowych i innych,
  • usuwania zanieczyszczeń eksploatacyjnych itp. 

Odpowiednie parametry urządzenia pozwalają na wykorzystywanie go do obrabiania delikatnych powierzchni lub do oczyszczania powierzchni o sporych gabarytach. Efektem jest wydajne i sprawne usunięcie zanieczyszczeń różnego rodzaju. Kolejny atut wiąże się z tym, że mechanizm ablacji pozwala kontrolować usuwanie danej warstwy zabrudzenia, bez ingerowania w materiał karoserii. Kiedy postawić na laserowe usługi czyszczenia karoserii? To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce skorzystać z usuwania powłok lakierniczych lub zanieczyszczeń różnego typu. 

Fachowe usługi spełniają oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. 

KONTAKT

Skontaktuj się z nami !

Wykonanie: Kłosowski Studio

Projektowanie Graficzne i tworzenie stron internetowych